Top 5 Players by Position:

QB

Cole Snyder, Southwestern

Jason Mansell, Lancaster

Maurice Robertson, West Seneca West

Aaron Chase, Starpoint

Steve Frerichs, Wilson

RB

Nick Marsh, Randolph/Frewsburg

Brandon Broadnax, Cardinal O’Hara

Javon Thomas, Cleveland Hill

Mike Rigerman, Pioneer

Danzo Young, Kenmore East

WR

Dylan Kelly, Willliamsville North

Jonathan Lander, Orchard Park

Max Bowden, Starpoint

Alex Card, Southwestern

Malik Brooks, Lockport

OL

Sam Hallock, Starpoint

Trevor Smith, Pioneer

Tyler Doty, St. Joe’s

Josh Wilson, West Seneca West

Dave Gaca, Lancaster

K

Nathan Murdie, Kenmore East

Tom Hollander, Orchard Park

Anthony Haak, Lockport

Tristian Vandenburg, Canisius

Tom Hollander, Orchard Park

DL

Elijah Lewis, South Park

Cooper Pannes, Southwestern

Synceir Middlebrooks, Maryvale

Greg Poland, St. Joe’s

Andrew Bernard, Randolph/Frewsburg

LB

Conor Mahoney, Lancaster

Matt Marschner, Lancaster

Shaun Dolac, West Seneca East

Zacori Volious, Maryvale

Jayon Renfro, South Park

DB

Damon Macleod, Gowanda

Montell Ferguson, Maryvale

Anthony McCarley, St. Joe’s

Joe Stewart, Kenmore West

Matt Kovaleski, Albion

Dick Gallagher’s Elite 11

Conor Mahoney, Lancaster

Cole Snyder, Southwestern

Jason Mansell, Lancaster

Alex Weakfall, Olean

Dylan Kelly, Williamsville North

Aaron Chase, Starpoint

Robbie Penhollow, Cassadaga Valley/Falconer

Mike Rigerman, Pioneer

Jake Ritts, St. Francis

Jake DeWolf, Niagara Wheatfield

Gerit Hinsdale, CSP

Top Ten Defenders

Taivaughn Roach, Cheektowaga

Connor Mahoney, Lancaster

Matt Marshner, Lancaster

Andrew Bernard, Randolph/Frewsburg

Jayon Renfro, South Park

Jake DeWolf, Niagara Wheatfield

Jason Frazier, Tonawanda

Andrew Murphy, Cardinal O’Hara

Zacori Volious, Maryvale

Quinten Burke, Clarence

Special Teams Players of the Week

Nathan Murdie, Kenmore East

Zackary Manzella, JFK

Anthony Hark, Lockport

Tristian Vandenburg, Canisius

Dick Gallagher’s Fantasy Football Team

QB – Aaron Chase, Starpoint

QB – Cole Snyder, Southwestern

RB – Danzo Young, Kenmore East

RB – Mike Rigerman, Pioneer

RB – Alex Weakfall, Olean

WR – Dylan Kelly, Williamsville North

WR – Max Bowden, Starpoint

WR – Juston Johnson, West Seneca West

K – Nathan Murdie, Kenmore East

Underclassmen of the Week

Jason Mansell, Lancaster

Jake Ritts, St. Francis

Gerrit Hinsdale, CSP

Micah Brown, St. Joe’s

Nicholas Cascia, Lockport

Jack Sharp, Orchard Park

Scott Hopkins Williamsville North

Tamario Bass, Cheektowaga

Cooper Pannes, Southwestern

Anthony Mack, South Park

Andrew Murphy, Cardinal O’Hara

Christian Veilleux, Canisius

Anthony McCarley, St. Joe’s

Unsung Players of the Week

Scott Hopkins, Williamsville North

Brian Martin, Lancaster

Grayson Meyers, St. Francis

Taige White, Jamestown

Jason Fraizier, Tonawanda

Tremar Brice, West Seneca West

Stephen Boyd, Cardinal O’Hara

Nick Hafner, Hamburg

Marcel Wilson, Wilson

Jay Lighten, JFK

Remir Velazquez, Cardinal O’Hara

Malik Brooks, Lockport

Josh Allen, Tonawanda

Anthony McCarley, St. Joe’s

Cameron Barmore, CSP

Jason Maul, Pioneer

Damon MacLead, Gowanda

Outstanding Offenses

CSP – 54 points

Cleveland Hill – 54 points

Fredonia/Brocton – 50 points

Southwestern – 49 points

Randolph/Frewsburg – 47 points

Dunkirk – 47 points

St. Francis – 42 points

Olean – 42 points

Albion – 39 points

Cheektowaga – 39 points

Kenmore East – 38 points

Coaches of the Week

Class AA: Eric Rupp, Lancaster & Trait Smith, Lockport

Class A-1: Chris Nixon, Niagara Wheatfield

Class A-2: Dean Santorio, Grand Island & Micah Harris, McKinley

Class A-3: Tim Delaney, South Park

Class B-1: Jim Duprey, Pioneer

Class B-2: Pat Veltri, Kenmore East

Class B-3: Greg Gerlock, Fredonia/Brocton & Dan Russell, Lake Shore

Class C North: Glen Graham, Cleveland Hill

Class C South: Brent Brown, Randolph/Frewsburg

Class D: Justin Hanft, Maple Grove

Msgr. Martin Association: Jerry Smith, St. Francis

Unbeaten Teams After Week 3

Lancaster

Orchard Park

West Seneca West

Starpoint

West Seneca East

Cheektowaga

Pioneer

Albion

Medina

Fredonia/Brocton

Dunkirk

Southwestern

CSP

Niagara Wheatfield

South Park

Top Games Week 4

Bennett at Williamsville North

Clarence at Lancaster

Starpoint at West Seneca East

Pioneer at Cheektowaga

Gowanda at Wilson

Grand Island at North Tonawanda

Cardinal O’Hara at St. Francis