Defensive Players of the Week for Week 3

Congratulations to these high school football players for being selected by Dick Gallagher as defensive players of the week: 

 

 

Joe Andreessen, Lancaster

Ben Damiani, Lancaster

Peyton Moreland, Dunkirk

Jacob Sarow, Akron

Darnell Butts, Dunkirk

Kasean Knyter, Akron

R Utley, Lake Shore

Jacob Siska, Akron

Seth Penn, Lake Shore

Tim Longwell, Akron

Manhattan King, Jamestown

Julian Nixon, Newfane

Kanin Tannter, Jamestown

Claeb Auernhamer, Newfane

Joshua Cooper, Lockport

Mike Ziegler, Niagara Wheatfield

Henry Antoine, Lockport

Jake DeWolf, Niagara Wheatfield

Noah Turzillo, Jamestown

Josh Thibeault, Niagara Wheatfield

Gavin Bowen, Jamestown

Erick Rainey, Kenmore West

Jason Robillard, Lockport

Dominic Brown, Kenmore West

Brock Blecha, Franklinville/Ellicottville

Alexzander Bryant, Cheektowaga

Tom Moran, Allegany-Limestone

John Sweat, Cheektowaga

Rylie Miller, Southwestern

KaSean Anthony, Cheektowaga

Faizon Munir, Southwestern

Nick Fabrrizio, Maple Grove

Taige Jones, Maple Grove

David Brown, Maple Grove

Patrick Walsh, Allegany-Limestone

Tristan Gillette, Salamanca

Nick Burroughs, Salamanca

Wyatt Sluga, CSP

Andrew Bernard, Randolph/Frewsburg

Mark Mammosser, Randolph/Frewsburg

Jordan Snyder, JFK

Shaun Dolac, West Seneca East

Andrew Woltz, West Seneca East

Jared Maurino, West Seneca East

Synceir Middlesbrooks, Maryvale

Will Belton, Maryvale

Nick Costanzo, Maryvale

Ben Restivo, Albion

Jessy Cruz, Albion

Ron McCarley, St. Joe's

Joe Debonis, St. Joe's

CJ Ozolins, St. Mary's

Jadd Dolegala, St. Francis

Remir Velazquez, Cardinal O' Hara

Jamall Lewis Jr., Cardinal O'Hara

Scott Becht, Williamsville North

Jake Wojciechowski, JFK

Dan Thomeer, Williamsville South

Kevin Steele, Williamsville East

Jimmy Manna, Williamsville South

Chaise Prest, Medina

Justice Hughes, Medina

Brendan Cimerman, Clarence

Mason Davis, Clarence

Quinten Burke, Clarence

Deon Burnett, South Park

Jeremiah Sanders, South Park

Jayon Renfro, South Park

Jakwon Ingram, Lackawanna

Brett Betow, Lancaster

Easton Speer, Grand Island

Tom Cecere, Grand Island

Nick Anzalone, Grand Island

Jerrett Eck, Eden/NC

Tyreese Jackson, Eden/NC

Brendan Dillon, Canisius

Brock Blecha, Franklinville/Ellicottville

Nick Fabrizio, Maple Grove

Michael Clark, Cleveland Hill

Chris Urban, Cleveland Hill

Jason Excbach, Cleveland Hill

Bryan Cybulski, Alden

Jason Funk, Alden

Zac O'Shei, Alden

Charles Kilgo, Amherst

Brandon Fowler, Amherst

Jakye Womack, Amherst

Trevor Smith, Pioneer

Donte Berdon, Pioneer

Nick Knowles, West Seneca West

Bryan Ball, West Seneca West

Mike Glinski, West Seneca West

Brian Logel, St. Francis

Jaron Alexander, St. Francis

Dominick Thomas, St. Francis

Jordan Schindler, St. Francis

Back to Week 3

© 2017 WGRZ-TV


JOIN THE CONVERSATION

To find out more about Facebook commenting please read the
Conversation Guidelines and FAQs

Leave a Comment
More Stories